Mucize  Besin: Spirulina

NASA ev ESA astronotların uzay seyahatlerindeki beslenmelerinde Spirulina yosun kullanılıyor. Birleşmiş Milletler açlıkla mücadelede Spirulina’dan faydalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Cenevre’deki bir toplantıda “Spirulina çocuklar ve yetişkinler için sağlıklı bir besindir.” açıklaması yaptı. (1993) IIMSAM açlıkla mücadele kapsamında yaklaşık 90.000 Kenya'lıyı Spirulina ile besledi.

Video yükleniyor...

Spirulina Yosun Zararları Var Mıdır?

Spirulina Zararları Var Mıdır?

Spirulina her ne kadar 21. yüzyılın süper gıdası olarak kabul edilse de yüzyıllar önce insanoğlu tarafından keşfedilmiş bir besindir. Spirulina’nın Texcoco gölü kıyısında yaşayan Aztekler tarafından tüketildiğine ilişkin en eski kaynak 1524 yılına dayanmaktadır. Ayrıca Çad Gölü kıyısında yaşayan Kanembu kabilesi yerlileri de bu besini çok eski çağlardan beri tanımakta ve yiyecek olarak tüketmektedirler.

Spirulina 2,5 milyar yıldır genetiği değişmemiş ender canlılardan biridir. Yüz yıllardır güvenle kullanılan doğal bir besindir. Ticari kültürlerinin yapılması ve bilimsel anlamdaki çalışmaların başlaması sonucu Spirulina, 1963 yılında Fransız Petrol Araştırma Enstitüsü tarafından ortaya çıkarılmış ve ilk olarak laboratuarda üretilmiştir. Bugüne kadar Spirulina ile ilgili yayınlanmış yaklaşık 1200 makale bulunmaktadır. Bunlardan hiçbiri Spirulina'nın olumsuz ya da zararlı bir özelliği ile ilgili değildir. Yani bütün bu bilimsel çalışmalar Spirulina'nın faydalı bir besin olduğunu ortaya koymaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü, Amerikan Gıda ve İlaç Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Spirulina’yı her yaş grubu için güvenli gıda olarak kabul etmiştir. Günümüzde NASA ve ESA (Avrupa Uzay Ajansı) tarafından astronot gıdası olarak kullanılan bir besindir.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) (1974): “Geleceğin en iyi gıdası”
ABD Gıda ve İlaç Bakanlığı (FDA) (1981): “En iyi besin takviyesi”
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) (1993): “En iyi doğal besin”

Spirulina Avrupa’da, Amerika’da ve Uzakdoğu’da yıllardır kullanılan önemli bir besin takviyesidir. Dünyada 20’den fazla ülkede üretimi yapılmakta ve 75 civarı ülkede tüketilmektedir. Spirulina çocuklarınızla birlikte güvenle kullanabileceğiniz %100 doğal bir besin takviyesidir.

spirulina nedir, faydaları, zararları, üretimi, multivitamin, biotin, diyet, zayıflama

Spirulina, mavi-yeşil alglerden mikroskobik bir yosun türü olup; proteinler, minareler, b12, a, e, c vitaminleri, biotin, (multivitaminler) ve yağ asitleri açısından zengindir ve destekleyici olarak birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen doğal bir besindir.
Bağlantılar

 • AKUATİK
  Spirulina'yı 2006'dan beri doğal ortamında sizin için üretiyoruz. Spirulina yosun hakkında daha detaylı bilgiler bulabileceğiniz kurumsal web sitesi.
 • ALGAMAX
  %100 doğal Spirulina yosun bitkisel kapsül formunda...
  ALGEE
  %100 doğal Spirulina ile hazırlanmış dermokozmetik ürünleri...
 • Facebook Sayfası
  AKUATİK Sağlık Köşesi
  Instagram Sayfası
  AKUATİK
  Twitter Sayfası
  AKUATİK