Mucize  Besin: Spirulina

NASA ev ESA astronotların uzay seyahatlerindeki beslenmelerinde Spirulina yosun kullanılıyor. Birleşmiş Milletler açlıkla mücadelede Spirulina’dan faydalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Cenevre’deki bir toplantıda “Spirulina çocuklar ve yetişkinler için sağlıklı bir besindir.” açıklaması yaptı. (1993) IIMSAM açlıkla mücadele kapsamında yaklaşık 90.000 Kenya'lıyı Spirulina ile besledi.

Video yükleniyor...

Spirulina Üretimi

 

Spirulina’nın doğal ortamı Meksika’da Texcoco Gölü, Afrika’da Çad Gölüdür. Spirulina’yı ortalama 20-30 cm derinliğe sahip sığ ve özel havuzlarda yetiştiriyoruz. Çukurova Bölgesi güneşli gün sayısının fazlalığı (ortalama 300 gün / yıl) ve ılıman iklimi ile Spirulina üretimi için son derece uygundur.  Bu özel havuzlara besin ve karbondioksit girdisi sağlayarak güneşle birlikte fotosentez yapmaları sağlanmaktadır. Spirulina koyu yeşil rengini, güneş ışığının değişik dalga boylarında üretilen doğal pigmentlerden alır. Bilindiği gibi güneş enerjisinin insan sağlığı üzerine vazgeçilmez etkileri vardır. Bu enerji taze sebzelerde, olgunlaşmış meyvelerde ve güneşte vardır. Spirulina'da ise güneş enerjisini başka hiçbir yerde bulunmayan enerjiye çevirecek bir güç merkezi bulunmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki Spirulina güneş enerjisi içeren en zengin kaynaklardan biridir.

Doğal ortamında alkali sularda yetişen Spirulina'yı, tesisimizde özel havuzlarda yetiştirmekteyiz. Ürettiğimiz Spirulina'yı, olgunlaştıktan sonra yıkayıp, kuruttuktan sonra hiçbir kimyasal işleme tabi tutmadan toz haline getiriyoruz.

ALGAMAX ekibi olarak kurulduğumuz 2005'ten itibaren misyonumuz sadece İNSAN'ın uzun, sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamasına katkı sağlamaktır. Sonsuz evrenin her saniye insanoğlunun hizmetinde olduğunun bilinci ile insanoğlunun sağlık ve mutluluğuna katkı için çalışmaktayız ve çalışacağız. Önce insan bilinciyle hareket eden alanında uzman ekibe sahibiz. Solar enerjiden en üst seviyede faydalanılabilmesine olanak sağlayan mucizevi enerji deposunu bitkisel kapsül formunda sunmaktayız. Üretimde üst seviyede Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır ve tüm üretim aşamalarında sürekli analizler yapılmaktadır.

Spirulina'dan daha geniş alanda faydalanılması amacıyla çeşitli Ar-Ge faaliyetlerini yürütmekeyiz. Yeni ürünler için www.akuatik.com.tr kurumsal sitemizi takip ediniz.
Bağlantılar

 • AKUATİK
  Spirulina'yı 2006'dan beri doğal ortamında sizin için üretiyoruz. Spirulina yosun hakkında daha detaylı bilgiler bulabileceğiniz kurumsal web sitesi.
 • ALGAMAX
  %100 doğal Spirulina yosun bitkisel kapsül formunda...
  ALGEE
  %100 doğal Spirulina ile hazırlanmış dermokozmetik ürünleri...
 • Facebook Sayfası
  AKUATİK Sağlık Köşesi
  Instagram Sayfası
  AKUATİK
  Twitter Sayfası
  AKUATİK