Mucize  Besin: Spirulina

NASA ev ESA astronotların uzay seyahatlerindeki beslenmelerinde Spirulina yosun kullanılıyor. Birleşmiş Milletler açlıkla mücadelede Spirulina’dan faydalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Cenevre’deki bir toplantıda “Spirulina çocuklar ve yetişkinler için sağlıklı bir besindir.” açıklaması yaptı. (1993) IIMSAM açlıkla mücadele kapsamında yaklaşık 90.000 Kenya'lıyı Spirulina ile besledi.

Video yükleniyor...

Spirulina'nın Tüketim Şekilleri

Dahilen Kullanımı

- Kapsül olarak tüketilebilir.

- Soğuk gıdalara karıştırarak tüketilebilir (meyve suyu, ayran yoğurt gibi...).

Spirulina'nın kapsül olarak tüketilmesi Spirulina'nın yiyeceklerle tüketilmesi
Spirulina ile hazırlanmış yiyecekler Spirulinanın ayran ile tüketilmesi

 

Haricen Kullanımı

- Cilt maskesi olarak kullanılabilir. Bu maske başka! Bu maske o kadar doğaldır ki ister cildinize sürebilir isterse yiyebilirsiniz. Bu maskeyi çocuklarınızdan uzak tutmayınız! İlk kullanımda cildinizin rahatladığını, canlandığını ve parladığını gözlemleyeceksiniz.

- Çocuklarınızla birlikte "Spirulina Doğal Sabun"u tüm vücutta gönül rahatlığıyla kullanılabilirsiniz. Bu sabun çok özel tekniklerle üretilmiş olup sabunun yapımında tamamel doğal materyaller kullanılmıştır. Yapısında hiçbir renk katkı maddesi, hayvansal yağlar, sentetik maddeler gibi sağlığımıza zararlı maddeler bulunmaz. İçeriğindeki vitamin, minerallerin bozulmaması için çok daha zor ve maliyetli bir teknik olmasına rağmen soğuk proses tekniği ile sizler için özel olarak üretilen dermokozmetik bir sabundur.

Spirulina ile hazırlanan diğer ürünler için: www.akuatik.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Spirulina'nın maske olarak uygulanması Spirulina doğal sabunun kullanılması

 
Bağlantılar

 • AKUATİK
  Spirulina'yı 2006'dan beri doğal ortamında sizin için üretiyoruz. Spirulina yosun hakkında daha detaylı bilgiler bulabileceğiniz kurumsal web sitesi.
 • ALGAMAX
  %100 doğal Spirulina yosun bitkisel kapsül formunda...
  ALGEE
  %100 doğal Spirulina ile hazırlanmış dermokozmetik ürünleri...
 • Facebook Sayfası
  AKUATİK Sağlık Köşesi
  Instagram Sayfası
  AKUATİK
  Twitter Sayfası
  AKUATİK